راهنمای خرید تیلر برای زمین کشاورزی

راهنمای خرید تیلر : مکانیزه کردن کشاورزی و استفاده از اداوت پیشرفته کشاورزی و باغداری یکی از سیاست های مهم شرکت های تولید کننده این محصولات در سرتاسر دنیا است. استفاده از این روش ها تاثیر مهمی در حفظ منابع آبی و خاکی زمین دارد. ضمن این که از نظر اقتصادی نیز برای کشاورزان و زارعان بسیار مقرون به صرفه است و هزینه های آن ها را به شدت کاهش می دهد. تیلر یکی از ماشین های کشاورزی پراستفاده دنیا است که اخیرا مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته است و کاربرد آن روز به روز در حال افزایش می باشد.

اگر می خواهید تیلر بخرید با راشا ماشین همراه شوید تا با نکاتی در این زمینه بیشتر آشنا شوید و آمادگی لازم را برای خرید این محصول پرطرفدار کسب نمایید.

تیلر کشاورزی و کاربردهای تیلر در زمین

تیلر نوعی تراکتور دوچرخ است که به صورت دستی توسط راننده هدایت می شود. از تیلرها برای اهداف متنوعی در عملیات کشاورزی و باغداری استفاده می شود. به کمک ادوات مختلفی که روی تیلر ها نصب می شود شخم زنی، ایجادنهر، عملیات خاک ورزی و … به راحتی انجام می گردد. تیلرها اندازه کوچکی دارند به همین دلیل استفاده از آن در باغ های پر تراکم و مناطق صعب العبور که عبور و مرور تراکتورهای بزرگ به سختی انجام می شود کاربرد بسیار ویژه ای دارد.

راهنمای خرید تیلر – تیلر ایرانی یا خارجی؟

تنوع تیلرها در بازار ایران بسیار زیاد است. هم تیلر های ایرانی و هم تیلر های خارجی از کیفیت های خوب و رضایت بخشی در میان مشتریان برخوردار است. بعضی از کشاورزان علاقه به خرید کالاهای خارجی دارند. هرچند کیفیت تیلرهای ایرانی دست کمی از نوع خارجی ندارد اما تکنولوژی و ظرافت ساخت تیلرهای خارجی حرف اول را می زند. تیلرهای داخلی قیمت کمتری دارند و در صورت خرابی قطعات دسترسی به سرویس و نگهداری آن راحت تر است. برای خرید تیلر خارجی با انواع برندها باید تحقیقات لازم را انجام دهید و از جای معتبر خرید کنید. فراموش نکنید سودجویان و دلالان منتظر ناآگاهی شما هستند.

ویژگی مهم تیلرها

اگر قصد یک خرید مطمئن را دارید پارامترهای مهمی را هنگام خرید تیلر باید مدنظر قرار دهید. ویژگی هایی مانند برند تیلر، قدرت موتور، تعداد تیغه های روتیواتور و … در کیفیت خرید شما بسیار تاثیرگذار است. راشا ماشین در ادامه مطلب به جزئیات هر کدام از این ویژگی ها می پردازد. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

 قدرت تیلر و مساحت زمین شما

انواع تیلر ها بر اساس موتور که روی آن نصب میشود در دو نوع بنزینی و دیزلی ارائه می شود. قدرت تیلر ها به نوع موتوری که روی آن نصب می شود بستگی دارد.  نوع دیزلی تیلر برای امور کشاورزی سنگین مناسب است. مدل بنزینی هم در زمین های کوچک و عملیات سبک کشاورزی کاربرد بیشتری دارد. پس قبل از خرید،  متراژ زمین خود را مورد بررسی قرار دهید و ببینید چه تیلری از پس زمین یا باغ شما برمی آید.

 امکان نصب ادوات

 در برخی تیلرها امکان نصب ادوات مختلف نیز امکان پذیر است. هر چه این قابلیت بیشتر باشد کارایی دستگاه شما نیز بیشتر می شود. امکان نصب ادوات، تیلر شما را از یک ماشین تک کاره به ماشینی همه کاره و کاربردی تغییر می دهد.

سیستم راه اندازی تیلرها

 در بازار ایران سیستم روشن شدن تیلر ها به دو صورت هندلی و استارتی است. در مدل استارتی نیروی راه اندازی تیلر از طریق باطری تأمین می شود. در مدل هندلی هم موتور با کشیدن طناب هندل، روشن و شروع به کار می کند. در بعضی از تیلرها از هر دو روش می توان برای راه اندازی تیلر بهره گرفت.

توقع شما از یک تیلر خوب چیست؟ راهنمای خرید تیلر

حجم کار شما چقدر است؟ وسعت زمین زراعی شما کوچک است یا بزرگ؟ تیلر را برای زمین کشاورزی می خواهید یا باغ و باغچه و گلخانه های کوچک؟ انتظارات شما از یک دستگاه تیلر، عامل مهمی در تعیین نوع و مدل تیلری است که می خواهید برای خرید آن اقدام کنید. حتی بافت زمین شما هم می تواند در این خرید تأثیرگذار باشد؛ زیرا تیغه های روتیواتور متفاوت است. شما برای زمین هایی که بافت سفت و محکمی دارد به روتیواتور های محکم تر با تیغه های بیشتری نیاز دارید. پس قبل از هر چیز اطلاعات دقیقی از ویژگی های زمین خود کسب کنید. محدودیت های آن را شناسایی و سپس برای خرید تیلر مناسب اقدام کنید.

بررسی بودجه برای خرید تیلر

چقدر می خواهید برای خرید تیلر هزینه کنید؟ باید بودجه‌های خود را بررسی کنید. وقتی نیازسنجی درستی از عملیات کشت و زرع خود داشته باشید اطلاعات دقیقی از سرمایه‌‌‌ای که می‌خواهید برای خرید تیلر اختصاص دهید به دست می آورید. همانطور که گفته شد تیلر های خارجی به علت کیفیت بالای قطعات، قیمت بیشتری نسبت به تیلر های داخلی دارد. البته شرکت های داخلی تولید کننده تیلر هم محصولات رضایت بخشی روانه بازار ماشین آلات کشاورزی کرده اند. در هر حال نوع موتور، جنس قطعات، کیفیت بدنه، کارایی و… همه از مواردی هستند که بر روی قیمت تیلر ها اثر مستقیمی دارد. در هر حال برای نجات از سردرگمی در بازار متنوع تیلرها، در اولین قدم سرمایه خود را ارزیابی کنید.

درباره انواع تیلر تحقیق کنید 

وقتی تصمیم خود را برای خرید تیلر قطعی کردید شروع به تحقیق درباره کاربرد و کارایی هر کدام از تیلرها در زمین های مختلف کشاورزی کنید، برندهای معروف را بشناسید. یادتان باشد می توانید از کشاورزان و باغبانان دوست و آشنا هم مشورت بگیرید، اگر از تیلر استفاده می کنند درباره بازدهی و مصرف آن سوال بپرسید و درباره میزان رضایت آنها از تیلری که خریداری کرده اند اطلاعات مفیدی کسب کنید. آنها راهنماهای خوبی هستند، تجربه هایی که در کار با تیلر داشته اند را در اختیار شما می‌گذارند؛ در نهایت کمک می‌کنند که شما پیش بینی درستی از نوع تیلر مورد نیازتان داشته باشید.

کدام روش خرید را ترجیح می دهید؟

برای خرید تیلر از چه طریقی می‌خواهید اقدام کنید؟ اگر به شیوه های خرید قدیمی و سنتی عادت دارید باید بازار ماشین آلات کشاورزی شهر خود را شناسایی کنید؛ پس از اینکه وارد بازار شدید تیلرهای مشابه را از نزدیک ببینید و با هم مقایسه کنید. در نهایت به یک نتیجه ایده آل برسید.

خرید اینترنتی تیلر کولتیواتور

خیلی از کشاورزان به مراکز فروش ماشین های کشاورزی و تیلرها دسترسی ندارند؛ یا اینکه وقت و زمان خیلی برایشان مهم است و نمی خواهند هزینه های اضافی حمل و نقل را متحمل شوند. مزیت خرید اینترنتی علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها این است که زمان شما را به نفع توسعه و رسیدگی به کشت و زرعتان ذخیره خواهد کرد. تنها چیزی که در خرید اینترنتی تیلر اهمیت فوق العاده ای دارد و نباید از آن غافل شد بحث اعتبار فروشگاه اینترنتی است.

شناسایی بهترین فرصت برای خرید تیلر

ماشین های کشاورزی در فصل های گرم و زمان های درو و برداشت محصولات فروش بیشتری دارند. اگر می خواهید کمی کمتر از قیمت واقعی هزینه کنید بهتر است در زمستان یا پاییز برای خرید انواع تیلر اقدام کنید. بعضی از شرکت ها به مناسبت های مختلف مثل نوروز و … جشنواره های پرتخفیفی برگزار می کنند. این جشنواره ها هم به نفع فروشنده است و هم خریدار. اگر بتوانید در یکی از این جشنواره ها خرید خود را انجام دهید تخفیف خوبی شامل حالتان می شود.

از محدودیت تیلرها غافل نشوید! راهنمای خرید تیلر

شما چه حضوری خرید کنید چه اینترنتی باید معایب و مزایای تیلر مد نظرتان را بدانید. یادتان باشد هر فروشگاه ماشین کشاورزی که انتخاب می‌کنید باید صداقت داشته باشد؛ در کنار مزایا و محاسن تیلرهای خود محدودیت ها و معایب آن را هم مثل قیمت زیاد یا سوخت بالا و… به شما بگوید؛ شما نمی توانید بدون دانستن جزئیات فنی، میزان مصرف، کارایی و به صرفه بودن یک تیلر نسبت به قیمت آن، خرید موفقی داشته باشید.

بهترین برندهای تیلر

شرکت های ایرانی مختلفی با هدف توسعه کشور و پیشرفت صنعت کشاورزی و رفاه حال کشاورزان اقدام به عرضه ی بهترین تیلرهای کشاورزی از معتبرترین برندهای جهانی کرده اند.

 تیلر های کاما ، ویما، استریم و… از بهترین برندهای تیلر موجود در بازار می باشد.

قیمت تیلر ها

با توجه به نوسانات بازار قیمت تیلرها متغیر است. در هر حال با توجه به کارکرد بهینه این ماشین ها قیمت فروش آن مقرون به صرفه می باشد. در راشاماشین همواره قیمت های عرضه شده به نرخ کارخانه و شرکت تولید کننده است. زیرا در فرایند عرضه این محصولات واسطه ای وجود ندارد. تمام هزینه های جانبی که ممکن است در افزایش قیمت تیلرها موثر باشد در شرکت راشاماشین حذف شده است. از طرف دیگر جشنواره ها و تخفیفات ویژه ای بر روی این محصول اعمال شده است؛ همه این اقدامات برای رضایت مندی کشاورزان و زارعان زحمتکش این مرز و بوم انجام شده است؛ هدف راشا ماشین این است که قیمت محصول های این شرکت بسیار معقول تر از قیمت های موجود در سطح بازار باشد.

جمع بندی راهنمای خرید تیلر

شرکت بزرگ راشا ماشین، تولید کننده ابزار و ماشین آلات کشاورزی با ارائه انواع تیلرها در تعداد انبوه خدمت دیگری به کشاورزان و زارعان سرزمین ایران ارائه نموده است. راشا ماشین، استفاده از ماشین‌های مدرن کشاورزی را حق تمام کشاورزان این سرزمین‌ می‌داند. به همین منظور تمام تلاش خود را‌ می‌کند تا با ارائه به روزترین ابزار و ماشین آلات کشاورزی تولید شده در سرتاسر دنیا  از جمله تیلرها وظیفه خود را در بخش خدمات مشتریان به نحو احسنت به انجام رساند.

کلیدواژه : تیلر
989369863242
ارسال دیدگاه