تیلر یا تراکتور دوچرخ ، کدام را بخریم!؟

بهترین تیلر کشاورزی : شخم زنی یکی از عملیات مهم کشاورزی است که برای انجام آن از ابزار و ماشین آلات پیشرفته ای مثل شخم زن ها استفاده می شود. شخم زنی با ابزار مناسب تهویه خاک را بهبود می بخشد  و آفات خاک را از بین می برد. هر چه شخم زنی اصولی تر باشد رشد علف های هرز کاهش می یابد  و با نفوذ بهینه آب، در مصرف منابع آب و انرژی صرفه جویی می شود. راشا ماشین در این مقاله بهترین شخم زن ها را به شما معرفی می کند. در ابتدای مطلب به چند نکته اساسی در ارتباط با فاکتورهای مهم شخم زن ها اشاره می کنیم.

کدام شخم زن بهتر است؟

نوع موتور، امکان نصب ادواتی مثل نهر کن، گاوآهن و انواع پمپ ها ، راحتی استفاده از دستگاه ، فرمان پذیری دستگاه و … عواملی هستند که در کارایی شخم زن ها موثر هستند. شخم زن ها باید دارای گارانتی باشند و استانداردهای جهانی در طراحی آن رعایت شده باشد. در هنگام خرید دستگاه با ید به پارامترهای مختلفی توجه کرد در این مقاله به بررسی پرفروش ترین شخم زن های باغی و معرفی بهترین شخم زن باغی می پردازیم.( لازم به ذکر است موارد ذکر شده در این مقاله به انتخاب و رای کشاورزان می باشد )

چرخ شخم زن ها

در شخم زن ها هم از چرخ های لاستیکی و هم آهنی استفاده می شود. چرخ های آهنی به چنگک های شخم زن کمک می کند با سطح خاک درگیری بیشتری داشته باشد و در نتیجه راندمان عملیات شخم زنی افزایش یابد. لازم به ذکر است هر چه سایز چرخ تیلرها بزرگتر باشد تاثیر بهتری در زمان شخم زنی خواهد داشت ، به تازگی مجموعه راشاماشین لاستیک های ۶۰۰ در ۱۲ برای استفاده در تیلرها و تراکتورهای دوچرخ موجود کرده است.

تنظیم عمق شخم زنی

در اکثر شخم زن ها می توان عمق شخم زنی را به وسیله یک میله کششی که در قسمت پشت موتور تعبیه شده است تنظیم کرد. عمق شخم زنی به عوامل مختلفی از جمله نوع محصول و بافت خاک بستگی دارد.

 پرفروش ترین مدل های شخم زن 

شرکت های زیادی در سرتاسر دنیا به تولید ماشین آلات کشاورزی از جمله انواع شخم زن ها مشغولند. تنوع در بازار این محصول به قدری زیاد است که بدون تحقیق درباره انواع مدل ها و برند های مختلف نمیتوان برای خرید یک شخم زن مناسب اقدام کرد. با راشاماشین همراه باشید تا در ادامه مطلب به معرفی بهترین شخم زن ها بپردازیم.

تیلر ویما ، تیلرهای کت شلواری با ظاهری اروپایی بهترین تیلر کشاورزی

شرکت چینی ویما یکی از تولید کننده های معتبر ماشین های کشاورزی در دنیا می باشد. تیلرهای ویما موتور های قدرتمندی دارند. در عین حال از طراحی ساده و کاربری بسیار ساده ای برخوردار هستند. از ویژگی های مهم شخم زن های ویما می توان به قدرت مانورپذیری بالای روتیواتور و حرکت روان شخم بین درختان پرتراکم اشاره کرد. در ادامه به معرفی چند مدل معروف تیلرهای ویما می پردازیم. توان موتور، عرض کار، عمق شخم زنی و وزن هر کدام از این موتورها با یکدیگر متفاوت است.

989369863242
ارسال دیدگاه